логотип холдинг Атлант

логотип холдинг Атлант

холдинг група компаній
«атлант»
охоронні послуги

  • Головна
  • Новини
  • Вулична самооборона для дівчат і дозволена законом зброя

Як захистити себе від пропаганди: 5 ознак маніпуляції

Ера інформаційних технологій подарувала людям багато благ, які спрощують комунікацію, дозволяють автоматизувати виробництво і полегшувати людський побут. Але є і зворотна сторона медалі: потоки інформації стало важче конролювати і аналізувати. Так, не встигнувши обміркувати отриману щойно новину, людина отримує все нові і нові порції даних, не розрізняючи, що з цього правда, а що - брехня. Це дає медійним холдингам, телебаченню, друкованим та інтернет-виданням легко управляти громадською думкою. Це вигідно політикам і олігархам, які нерідко володіють тими самими ЗМІ. Як відрізнити правдиву інформацію від нахабної брехні і маніпуляції, ми розповімо в цій статті.

Маніпуляція родинним зв’язком і загальноприйнятими цінностями

Цей метод особливо гарний, коли потрібно спонукати народ на революцію чи війну. У таких випадках політики використовують слова, що підкреслюють родинний зв'язок: «Брати і сестри», «Браття-українці», «Батьківщина-мати», «Ненька Україна». Чуючи заяви про те, що ми, браття (нехай це зовсім не так), наражаємося на небезпеку, а тим більше, якщо щось загрожує матінці-батьківщині, наш мозок перестає думати і починає працювати інстинктивно - бігти рятувати братів і матір. Хоча насправді, політику просто вигідно почати той чи інший конфлікт, а реальних загроз найчастіше немає. Чуєте, що до вас звертаються як до братів - не вірте.

Маніпуляція его

Це улюблений спосіб рекламників. Пообіцявши, що той чи інший продукт зробить покупця класним, особливим і модним, маркетологи ловлять людей на гачок. Люди люблять відчувати свою перевагу і мірятися предметами розкоші. Але найчастіше ці предмети - непотріб, на який даремно витрачаються гроші.

Стадність

Люди істоти соціальні і їм дуже важливо бути частиною якоїсь групи. Бути ізгоєм — страшна мука. Рекламщики навчилися використовувати і цю особливість. Коли вони заявляють, що всі вже встигли оцінити їх останню модель смартфона і стали крутішими, а ти, мовляв, відстаєш — вони намагаються викликати в тобі незручність і сором. Не слухайте їх, подумайте, чи дійсно потрібна ця річ.

Залякування

Страх — кращий спосіб управління. Переконайте людину, що їй загрожує небезпека, і запропонуйте свій спосіб захисту. Швидше за все, вона скористається вашим рішенням, навіть якщо воно зовсім неефективне.

Деморалізація

Якщо потрібно підштовхнути народ до ворожнечі - потрібно наплести їм казки про те, що чужинці — нелюди, мерзенні тварюки, націоналісти, бандерівці, які розпинають немовлят. Проти таких людей можна воювати, вони «погані».

Сором

Людям соромно бути дурнішими, менш красивими, слабкішими, і в загальному — гірше інших. Не хочеш бути гірше — купи айфон, плювати що андроїд не поступається йому за функціоналом.

Як видно, маніпулятори люблять грати на почуттях і емоціях. Якщо після прочитання або прослуховування інформації вам стало сумно, соромно, страшно чи огидно - вами швидше за все маніпулюють. Подумайте, для чого і кому це вигідно. І тільки проаналізувавши інформацію, приймайте рішення: вірити чи ні.

Замовити зворотній дзвінок

Мій номер

Введите корректный номер телефона

Наші контакти

Україна, 03087,
м. Київ, вул. Іскрівська б. 3, оф.77

тел. +38 (044) 331-61-41
тел. +38 (044) 222-77-55

Часи роботи:

  • Офіс: пн-пт 9.00-18.00
  • Диспетчер: ЦІЛОДОБОВО

holding.atlant
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Замовити зворотній дзвінок

ми в соцмережах

  • facebook
  • vk
  • twitter
  • youtube
  • Atlant instagram
Разработка, продвижение и маркетинг сайта: Digiflow